Elazığ’da 5 ay önce kaybolan Kızılay Mahallesi Muhtarı Muhammet Bahçeci’nin cansız bedeni bulundu.

İHA'nın haberine göre, 18 Ekim 2021 gecesi 3 çocuk babası Muhammet Bahçeci arkadaşıyla birlikte çocuklarının kaldığı merkeze bağlı Koruyucu köyüne geldi. Burada bir süre kalan Bahçeci, birlikte gittiği arkadaşına 'Beni al' diye mesaj attıktan sonra bir daha kendisine ulaşılamadı.

Kaset İddiaları Gündemi Sarsmıştı: Mustafa Sarıgül Hakkında 'Cumhurbaşkanlığı' İddiası Kaset İddiaları Gündemi Sarsmıştı: Mustafa Sarıgül Hakkında 'Cumhurbaşkanlığı' İddiası

Muhtardan haber alamayan ailesi, durumdan şüphelenerek olayı emniyet ekiplerine bildirdi. Olayla ilgili Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri detaylı çalışma başlattı.

13 ŞÜPHELİ GÖZALTINDA

Cinayet şüphesi üzerinde duran polis, teknik ve fiziki takip sonucu 13 şüpheliyi tespit eti. Şüpheliler, düzenlenen şafak operasyonuyla gözaltına alınmıştı.

İl Emniyet Müdürlüğüne götürülen şüphelilerin ifade işlemleri sürerken, ekipler Bahçeci’nin cesedinin merkeze bağlı Koruyucu köyündeki araziye gömüldüğünü belirledi. Ceset, yapılan çalışmalar ile çıkartılarak adli muayene ve otopsi işlemleri için Fırat Üniversitesi Hastanesi morguna kaldırıldı.

Soruşturma Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde sürüyor.