CHP Genel Başkanı Özgür Özel, erken seçimlerle ilgili konuştu.

AKP tarafının “yumuşama” CHP tarafının ise “normalleşme” dediği süreçte erken seçim tartışmaları kısa bir süreliğine rafa da kalksa, ekonomik tablonun giderek kötüleşmesi sebebiyle halk nezdinde canlı bir talep olarak tutuluyordu.

BirGün’e konuşan CHP Lideri Özgür Özel, “Erdoğan 5 yıllığına seçildi ama bence 1.5 yıl sonra erken seçim olur” demişti.

Özgür Özel: 1,5 yıl sonra erken seçim olurÖzgür Özel: 1,5 yıl sonra erken seçim olur

CHP'ye mi geçiyor? İYİ Parti Ankara Milletvekili Kürşad Zorlu kapıyı açık bıraktı CHP'ye mi geçiyor? İYİ Parti Ankara Milletvekili Kürşad Zorlu kapıyı açık bıraktı

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özgür Özel, BirGün’e verdiği demeçle ilgili konuştu.

"Kimse muhalefetten yumuşama beklemesin. İhtiyaç olduğunda görüşürüz, normali bu. Muhalefet görevini yapacak" diyen Özel, "Millet bu kadar zorluk içindeyken kimse bizden yumuşama beklemesin. Benim işim mağdurun, yoksulun, güvencesizin hakkını korumak. Bu kadar ağır şartlar varken muhalefet mi yumuşayacak?" sözlerini de ekledi.

Özel, ayrıca şunları kaydetti:

"Biz 31 Mart seçimlerinde oy isterken bunun bir yerel seçim olduğunu, herkesten oy istediğimizi söylemiştik. Seçim gecesi de şunu söyledik; 'aldığımız desteğin farkındayız. Erken seçimi ancak halk ister.' (Yerel seçimler) O günden bu yana yayınlanan anketlerde CHP her ay birinci parti durumunu muhafaza ediyor. Erken seçim talebi her an artıyor. Toplumun yarıya yakınında erken seçim talebi var.

‘O OYUNLARA GELMEYİZ’

Ekonomi bu kadar kötüye giderken asgari ücrete zam yapmazsanız. Esnafı duymaz, para yok derken yandaşlar vergi ödemezse bıçak kemiğe dayanır. Değerlendirmem şudur; bence yıl tamamlanmaz. 1,5 yıl sonra erken seçimi olası görüyorum. Ben erken seçim ister miyim? Gelecek ay olsun isterim. (Erdoğan-Bahçeli görüşmesi) Normalleşme en çok MHP ve içindeki iki kişiyle temsil edilen bir odağı rahatsız etti. O odaklar MHP'yi belirli bir yere çektiler ve rest çektirdiler. Dediler ki; CHP ile yürüyün. Dün birbirlerine olumlu mesajlar verdiler. MHP AK Parti'nin bu ülkeye yaşattığı her şeyin ortağıdır. AKP de bugünkü ekonomik krizin müsebbibidir. Çözemiyorlarsa vatandaş daha fazla sabretmez, halkın iktidarı kurulur. Bizim 22 yılın sonunda AKP ile yürüyecek yolumuz olamaz. Dün Sayın Erdoğan da dedi: Muhalefet ile ittifak olmaz. İktidar iktidarlığını, muhalefet muhalefetliğini yapacak. MHP'nin çok arzuladığı gerginlik siyasetini bu ülke hak etmiyor. O oyunlara gelmeyiz."

Kaynak: Gerçek Gündem